THE CIRCLE: A PORTRAIT OF A DEMONSTRATION

2009

On November 17th 2008 took place a demonstration of the Workers´ Party (DS) in Litvinov. It was followed by a march of Autonomous Nacionalist to the neighbourhood of Janov, mainly inhabited by Romanies. At the roundabout near to the neighbourhood came to a battle with police and demonstrationists, in media called „Battle of Janov“. This event influenced the history, because many locals had joined the far right demonstration.
The autor, that had been present there with her camera, invited to the roundabout a few participants, they had taken part in the demonstration and faced them with shots from the event. On one side of the roundabout were participants of the Workers Party; on the other one participants of the Romany anti-demonstration; representatives of town hall and police and also creators of the medial picture of the demonstration.
The name CIRCLE refers to the place of the battle, to historical context and also to the complexity of the whole problem.

další filmy studenta

Manuál na výrobu teroristy

2010 | Bakalářský film

U politických graffiti baskické Navarry zastavuje režisérka – cizinka kolemjdoucí a nechává si vysvětlit, co která znamenají, a proč je kdo nakreslil. Celovečerní dokumentární film o represích, antiteroristickém zákonu a o tom, co se děje uvnitř našich společných hranic.

Do vlastních rukou

2008

Film z bolivijské vesnicčky Sapecho kde se nachází družstvo El Ceibo produkující kakao. Tři příběhy z Bolívie, které se nás přesto dotýkají. O tom, že v jednotě je síla, o tom, že když tato jednota chybí něco není v pořádku a tom co to vlastně znamená být fér. Také o kakau, tygrech co nejsou tygry »

Léčivo

2008 | Můj pohled na skutečnost, na které mi záleží

Když vás bolí hlava, vezmete si aspirin! Máte-li náhodou kocovinu, velmi rychle Vám od ní pomůže ibalgin. A pokud musíte do práce s chřipkou, na dosah je modafen… Dokumentární film o generaci, která je ovládána medicínským průmyslem a jeho reklamními slogany natolik, že bezmyšlenkovitě polyká různobarevné pilulky proti všemu…